Twoje drugie życie zaczyna się, kiedy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno - Raphaelle GiordanoTwoje drugie życie zaczyna się, kiedy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno - Raphaelle Giordano
Wydawnictwo Muza, 2017
Liczba stron: 272

"Twoje drugie życie zaczyna się, kiedy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno" Raphaelle Giordano bestseller na świecie i w końcu ukazał się w Polsce. 

Książka na pierwszy rzut oka wydaje się, kolejnym poradnikiem, jak zacząć być szczęśliwym, jak odnaleźć siebie itd. Tak to również jest w tej książce, ale podane w niecodzienny, bliższy czytelnikowi sposób. To opowieść o Camille, która pozornie powinna być mega szczęśliwa, ma męża, dziecko, pracę, i z zewnątrz wygląda na to, że ma wszystko co mogłaby sobie wymarzyć. Ale tak nie jest, jest rozdarta, nieszczęśliwa, coraz więcej katastrof wydarza się w jej życiu, jak problemy w pracy, kłótnie z synem, oziębłość męża, problemy z autem. Tak jakby wszystko sprzysięgło się przeciwko niej!

Przypadkowo poznaje Claude, rutynologa, który oferuje jej pomoc, że odnajdzie siebie i swoje szczęście. Raphaelle Giordano przeprowadza nas przez kolejne kroki, lekcje, które Camille otrzymuje od swojego mentora. Nie są to nieznane zasady czy wiedza, ale podane w odpowiednim momencie i w odpowiedniej kolejności sprawiają, że główna bohaterka dokonuje zmian w swoim życiu. 

Moim zdaniem książka stała sie bestsellerem bo jest napisana w formie powieści, która wciąga każdego bez reszty. Książkę czyta się bardzo szybko, i wiedza w niej zawarta podana jest w przystępny sposob dla każdego kto tylko odważy się ją zastosować w praktyce. Można przeczytać książkę aby zobaczyć, w jaki sposób dokonała się zmiana Camille, a póżniej krok po kroku zastosować to swoim życiu. 

Raphaelle Giordano w swojej powieści zawarła dużą ilość wspaniałych cytatów, zdań, które zmotywować i poruszyć mogą każdego:

Stać się człowiekiem lepszym, szczęśliwszym, zrównoważonym - to wymaga pracy i stałego wysiłku. 

Każdy ma obowiązek wobec życia, nie sądzi pani? Poznać siebie, uświadomić sobie, że nasz czas jest policzony, dokonywać wyborów, które są wiążące i mają sens, a przede wszystkim nie trwonić swoich zdolności ... Camille, człowiek musi się spełniać!

Wielkie szczęście przychodzi z nieba, drobne radości biorą się z wysiłku - jak mówi chińskie przysłowie.

Uśmiech, naturalny czy wymuszony, ogranicza wpływ stresy na organizm. W tej kwestii opinia naukowców jest jednoznaczna. Jak to wyjaśnić? Otóż mózg interpertuje uśmiech - naturalny czy nie - jako przejaw dobrego humoru i wyzwala hormony zadwolenia.

Etykiety: , , ,