Prezenty świąteczne - książka pod choinkę
 
Prezenty świąteczne - książka pod choinkę


Coraz bliżej świąt Bożego Narodzenia a tym samym wzmożony czas szukania idealnego prezentu dla naszych bliskich. W związku z tym postanowiłam pomóc Wam i przygotowałam krótką listę pozycji wartych uwagi, które Waszym bliskim mogą sprawić wiele radości.

- dla osób, które kochają pozytywne osoby i wylewać morze łez

Promyczek Kim Holden

Kim Holden stworzyła najpiękniejsza postać literacką jaką do tej pory miałam okazję przeczytać. Jest to niezwykła opowieść o kobiecie, która emanuje ciepłem, dobrym humorem i wielkimi pokładami optymizmu, mimo, że jej życie nie należy do najłatwiejszych. 

- dla osób, które lubią czytać o zmaganiach kobiet

Pierwsza na liście Magdalena Witkiewicz
Oprócz pięknej powieści, historia dwóch kobiet: jednej - matka zmagająca się z rakiem, potrzebująca pomocy; drugiej - matka potencjalna dawczyni, mogąca pomóc.

Nie jesteś sobą Michelle Wildgen 
Opowieść o dwóch kobietach, które różnią się wszystkim: wiekiem, wykształceniem, stanem cywilnym, majątkiem, oraz co najbardziej bolące również stanem zdrowia


Smak chili, smak życia J. Ryan Stradal 
Podniebienie, jakie zdarza się raz na generację? Wiele osób chciałoby mieć taki talent, a jak Eve sobie poradzi z tym prezentem od losu? 
 
Najlepsze chwile w życiu Maeve Haran
Przecudowna historia czterech przyjaciółek, które mieszkają w Londynie. Pomimo tych wszystkich kłopotów, trosk, dylematów, pamiętają, że zawsze mają siebie nawzajem i w każdej chwili mogą zorganizować pilne spotkanie.

Kiedy pada deszcz Lisa De Jong
Kate to główna bohaterka książki "Kiedy pada deszcz" Lisa De Jong, która w ciągu kilku minut ze zwykłej, pogodnej, uśmiechniętej i cieszącej się życiem dziewczyny, stała się smutną, unikającą tłumów, niecieszącą się niczym dziewczyną. 

Stowarzyszenie Miłośników Literatury i Placka z Kartoflanych Obierek Mary Ann Shaffer
Czytając "Stowarzyszenie Miłośników Literatury i Placka z Kartoflanych Obierek" znajdziemy chwile, w których będzie radość, miłość, wzruszenie, ale również ból, strach i strata. Książkę 
serdecznie polecam jest optymistyczna, bardzo ciepła i nic tak mocno nie łączy, jak literatura. 
- dla osób, które uwielbiają czytać interesujące historie o mądrych, inteligentnych kobietach

Mistrzynie Anna Luboń
wywiady z trzynastoma wspaniałymi Kobietami, które w swoich dziedzinach osiągnęły mistrzostwo  pomimo, że w większości to był dotąd męski świat.

- dla osoby, która lubi arabskie klimaty

Tylko razem z córką Betty Mahmoody
Betty opowiada prawdziwą historię ze swojego życia. Dobrze zaplanowana akcja uwięziła matkę i córkę w Iranie. Od tego momentu rozpoczyna się długa walka aby wydostać siebie i córkę z Iranu.

Tysiąc wspaniałych słońc Khaled Hosseini
Khaled Hosseini pokazuje w książce różne oblicza muzułmańskiej kultury.  


Arabska Krucjata Tanya Valko
Kolejna książka Tanya Valko z arabskiej sagi. W "Arabskiej Krucjacie" w głównej mierze Darii losom poświęcona jest książka, która jest najmłodszą córką Doroty i siostrą Marysi.


Księżniczka Jean Sasson

Opowieść prawdziwa, którą stworzyła Jean Sasson na podstawie dzienników, notatek oraz dzięki przyjaźni z Księżniczką Sułtaną, mieszkającą w Arabii Saudyjskiej, pochodzącej z królewskiego rodu Sa'udów. 

- dla osoby, która lubi dreszczyk emocji

Przez niego zginę K.A. Tucker
Maggie Sparkes przyjeżdża do Nowego Jorku, żeby spakować rzeczy swojej przyjaciółki, postanawia jednak przeprowadzić swoje prywatne śledztwo i używa do tego wszelkich dostępnych środków, jakie posiada. 

  - dla osoby chcącej poznać przepis na szczęście

Duński przepis na szczęście Alexander Jessica, Sandahl Iben Dissing
Od 40 lat Dania przoduje w rankingach na najszczęśliwszych ludzi na świecie. Wierzą w to, że z każdego szczęśliwego dziecka, wyrośnie szczęśliwy, zadowolony, pewny siebie, dający radę w trudnych sytuacjach dorosły człowiek i wychowa kolejne szczęśliwe pokolenia.

- dla szczęśliwych żon - one też mają swój klub

Klub szczęśliwych żon Fawn Weaver
Autorka postanawia wyruszyć w podróż do 12 krajów na 6 kontynentach aby porozmawiać z małżeństwami z ponad 25-letnim stażem i poszukać receptę na szczęśliwe małżeństwo.


- dla osoby lubiącej historie opowiedziane przez pokolenia

Droga do domu Yaa Gyasi

Epicka opowieść rozpisana na siedem pokoleń i rozpięta pomiędzy dwa kontynenty. Jedna z najbardziej oczekiwanych amerykańskich książek tego roku.

  - dla osoby chcącej dowiedzieć się co może się wydarzyć, kiedy pszczoły wyginą

Historia pszczół Maja Lunde
Odpowiada na pytanie dlaczego pszczoły są nam tak potrzebne i niezbędne, i dlaczego już teraz powinniśmy zacząć dbać bardziej o nasze środowisko. 

- dla osób, które są świeżo upieczonymi właścicielami kota

Kot dla początkujących Beata Pawlikowska

Prawdziwy poradnik dla osób, które chcą zacząć żyć razem z kotem albo dla osób, które mają już kota a chciałyby się dowiedzieć interesujących rzeczy i poszerzyć swoją wiedzę. 


- dla osób, które chcą być świadome

Jeszcze czego! Paulina Młynarska
O lepsze traktowanie, o równy podział obowiązków, o sprawiedliwe wynagrodzenie, o brak społecznych wykluczeń oraz o pozwolenie aby kobiety mogły żyć tak jak chcą, a nie jak im społeczeństwo, Państwo i Kościół nakaże.

- coś dla dzieci

Dzieciaki świata Martyna Wojciechowska
Przybliża informacje, jak żyją inne dzieci na różnych krańcach świata. Gdzie mieszkają, co robią, jak wygląda ich zwykły dzień.

Zwierzaki świata Martyna Wojciechowska
W książce zostają przedstawione zwierzęta dzikie, z którymi Europejczyk nie ma możliwości się spotkać (chyba, że w zoo).


- dla osób, które kochają piłkę nożną

Lewy, Chłopak, który zachwycił świat Yvette Żółkowska-Darska
Na kartach książki możemy prześledzić karierę Roberta od pierwszych kroków aż do dnia dzisiejszego.


Kuba Jakub Błaszczykowski & Małgorzata Domagalik
Bardzo szczera i dogłębna biografia mężczyzny, który mimo młodego wieku przeżył wiele dramatycznych przeżyć.

jeżeli jeszcze to nie to czego szukacie zapraszam do zakładki RECENZJE oraz do postu Pomysł na prezent - gadżety dla książkoholików!.

Etykiety: , ,